Bitlis'te Doktorların Dikkati Zeyneb’in Hayatını Kurtardı Bitlis'te Doktorların Dikkati Zeyneb’in Hayatını Kurtardı

Sosyal medya X hesabından Açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ ve Van olmak üzere 22 ilde  “BOZDOĞAN-39” operasyonlarının düzenlendiğini belirtti.

Operasyonlarda haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunan 239 şüpheli yakalandı.

Yerlikaya, "Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz"  ifadelerini kullandı.

İlimizi Tanıyalım Projesi (5) (3)

Operasyonada Neler Ele Geçirildi?

Açıklamanın devamında Bakan yerlikaya, yakalanan şüphelilerin, yurt dışında bulunan Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının illegal yollarla ülkemize geçişine aracılık ettikleri, Terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri, Bölücü Terör Örgütünün kırsal alanına eleman aktarımı yaptıkları, Kanunsuz gösterilere katıldıkları, Bölücü Terör Örgütünün (BTÖ) “Siyasi Alan Yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdikleri, Sosyal medya hesapları üzerinden ve Nevruz etkinliklerinde terör örgütünün propagandasını yaptıkları, Geçmiş dönemlerde terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri ve Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğu tespit edildiğini aktardı.

Operasyonlar sonucu: 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 2 adet ruhsatsız tüfek, Çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.