Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bitlis ve İlçelerini Ziyaret Etti Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bitlis ve İlçelerini Ziyaret Etti
Türkiye'de Koronavirüsün görülmesinin ardından binlerce yolcunun seyahat ettiği toplu taşıma araçlarında Koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışması başlatıldı. Bitlis Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, belediyenin sağlık ekipleri, camiiler ve halk otobüslerinin her noktasını Koronavirüs tehdidine karşı dezenfekte etti.

Dezenfekte çalışmaları hakkında bilgi veren Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, sadece toplu taşıma araçlarında değil vatandaşların yoğun kullandıkları bütün alanlarda da bu çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Pandemi sürecinin başından itibaren Bitlis Belediyesi'nin taksiler, minibüsler ve halk otobüslerinde dezenfeksiyon çalışmaları yaptığını belirten Başkan Tanğlay, bölgede hizmet veren özel toplu taşıma 60 aracın düzenli olarak dezenfekte edildiğini belirtti.

Başkan Tanğlay ''Bugün de 60 araç burada dezenfekte edildi. Halkımızın sağlıklı yolculuk yapabilmesi için düzenli olarak bu işlemler devam edecek' dedi.