Losev

Bitlis Belediyesi, temizlik çalışmalarına devam ediyor

Videoyu Aç Bitlis Belediyesi, temizlik çalışmalarına devam ediyor
A
a

Bitlis Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, temiz bir çevrede vatandaşlara sağlıklı, mutlu ve çağdaş bir şekilde yaşama alanı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bitlis Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda, il merkezindeki dağınık boş arazi,sokak ve caddelerde yapılan genel temizlik, kaldırım ve boş arazilerde temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda özellikle yoğun geçen kış aylarından sonra boş arsalarda ve yamaçlarda bulunan gelişi güzel atılan çöp yığınları ekipler yardımı ile temizlenerek haşerelerin üremeleri engelleniyor.

Mevsim şartları nedeniyle caddelerde oluşan toz, çamur ve çöplerin temizliği için başlatılan çalışmalar sürdürülürken genel temizlik çalışmaları kapsamında kaldırım kenarlarında ve boş arazilerdeki çöpler toplanarak araçlarla bölgeden tahliyesi yapılıyor. Bitlis belediyesi temizlik işleri ekipleri il genelinde kanallarda bulunan çöp ve oluşan çamur yığınları  temizlendikten sonra geniş bir mıntıka temizliği yapılıyor.
Periyodik temizlik hizmetlerinin yanında cadde, sokak ve kaldırımlarda temiz bir ortam sağlamaya çalışan Bitlis Belediyesi temizlik ekipleri, yaz mevsimi öncesi yol kenarlarında ve boş arazilerde çıkan çöpleri ,temizlemeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, temizlik çalışmalarının kentte her gün devam ettiğini ifade ederek, özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte yol kenarlarında ve boş arazilerde temizlik çalışmaları yapıldığını söyledi. Başkan Tanğlay, kent genelinde temizlik çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, “Boş arazideki gelişi güzel atılan çöpler kentimiz için güzel bir görüntü oluşturmuyor. Bu yüzden de temizlik ekiplerimiz boş arazilerde çöpleri ve ilkbahar öncesi kanallarda temizlik çalışmaları yaptıklarını kaydederek  ekiplerimiz bütün mahallelerimizi   titizlikle temizliyor. Tüm sokaklarımızı temiz tutmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.