Bitlis AK Parti'den CHP Grup Başvekiline kınama

Videoyu Aç Bitlis AK Parti'den CHP Grup Başvekiline kınama
A
a

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan için kullandığı cümleler, AK Parti Bitlis İl Başkanlığı tarafından kınandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan için kullandığı cümleler, AK Parti Bitlis İl Başkanlığı tarafından kınandı.

CHP'li Engin Özkoç'un TBMM'deki konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı cümleler nedeniyle AK Parti Bitlis İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Engin Günceoğlu, “CHP Grup Başkanvekiline karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve hukuk düzeni içerisinde kendisinden mutlaka hesap soracağız” dedi.

Türkiye'nin Suriye'de kendi halkını katleden zalim bir rejime ve terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verdiğini hatırlatan Günceoğlu, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçmekteyiz. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Milletimizin bu acıyla kalbi yanarken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, burada tekrar etmeyi zul addettiğimiz sözlerle ülkemizin birliğini bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretler savurmuştur. Öncelikle Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz Engin Özkoç'un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Kinç, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Şems Nasır, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Ula ve partililer katıldı.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.