Bingöl'ün doğal güzellikleriyle ünlü Solhan ilçesinde yer alan Turna Gölü'ndeki yüzen adalar, doğa severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. 2023 yılının ilk 7 ayında, bu eşsiz doğa harikası yaklaşık 8 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Hazarşah köyüne bağlı Aksakal mezrasında bulunan Turna Gölü'ndeki yüzen adalar, Bingöl'ün ve çevre illerin turistlerinin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından "Yüzen Adalar Tabiat Anıtı" olarak koruma altına alınan bu doğal güzellik, her yıl binlerce kişiyi cezbetmeye devam ediyor.

2023 yılının ilk 7 ayında yaklaşık 8 bin kişi bu eşsiz doğa harikasını ziyaret etti. Bu sayının yıl sonuna kadar 15 binin üzerine çıkması bekleniyor.

aw036179-02.jpg
Bingöl'ün Doğal Harikası: Yüzen Adalar 2023'te 8 Bin Ziyaretçi Ağırladı

Doğal yüzen adaları görmek için motoruyla Aksakal mezrasına giden öğrenci Muhammed Makta, herkesin yüzen adaları görmesi gerektiğini söyledi. Makta,

"Bingöl merkeze oturuyorum. Bingöl’ümüzün doğal ve eşsiz güzelliği olan yüzen adaları görmek için geldim. Biraz da kafa dağıtmaya geldik. Gayet güzel bir yer herkesin gelmesini tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

Bingöl'de İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı Bingöl'de İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı

aw036179-03.jpg

aw036179-04.jpg

aw036179-01.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)