Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyünde dün gece saatlerinde meydana gelen çığ felaketi, bir kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Çığ altında kalan ve kayıp olarak bildirilen 64 yaşındaki Ekrem Canlı'nın cansız bedeni arama kurtarma ekipleri tarafından bulundu.

Olay, Ekrem Canlı'nın ailesinin endişe dolu ihbarıyla başladı. Jandarma ekipleri, bölgede çığ düştüğünü ve Ekrem Canlı'nın izlerine ulaştı. Derhal başlatılan arama kurtarma çalışmaları, gece boyunca ve sabahın erken saatlerine kadar devam etti. Yaklaşık 150 kişilik bir ekip, AFAD, jandarma, korucular ve diğer kurtarma timleriyle birlikte yoğun çaba sarf etti.

aw151267-04.jpg

"Şu anda çığın altında onu çıkarma çalışmaları devam ediyor"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, ''Bildiğiniz gibi Ekrem Canlı isimli 64 yaşındaki bir vatandaşımızın kaybolduğu ihbarıyla 20.07'de 112'ye bir çağrı düştü. Bunun üzerine Genç Yenisu köyüne geldik. Köye geldiğimiz zaman olayın kayıptan ziyade bir çığ olduğu anlaşıldı. Dün gece itibariyle ekiplerimiz buraya intikal ettiler. Gece saat 02.00-.02.30'a kadar çalışmalar devam etti. Ama soğuk hava, donma ve kötü hava şartları nedeni ile ara verdik. Sabah saat 06.00 gibi tekrar başladık faaliyetimize. Şu anda ben de olay yerindeyim. Sabahtan beri yaklaşık 150 kişilik bir ekip burada çalışmalarda bulundu. AFAD, jandarma, korucularımız, JAK timlerimiz, JÖH timlerimiz, SAR timlerimizle beraber yaklaşık 150 kişilik bir ekip arama kurtarma çalışmalarında bulundular. Kendisine canlı ulaşamadık ama Ekrem kardeşimizin bedenine ulaştığımızla ilgili bir haber geldi. Şu anda arkadaşlar onun tespitini yaptılar. Zarar vermeden ona ulaşmaya çalışıyor. An itibariyle Ekrem Canlı kardeşimize ulaştık. Şu anda çığın altında onu çıkarma çalışmaları devam ediyor. Ben sabahtan beri çalışan ekiplerimize çok çok teşekkür ediyorum. Keşke yaşasaydı diyoruz, sağ olun. Geçmiş olsun'' dedi.
Talihsiz adamın cansız bedenini kar birikintilerinin altından çıkarma çalışmaları sürüyor. (İHA)

Bingöl'de Yolcu Otobüsü Kaza Yaptı: 18 Yaralı Bingöl'de Yolcu Otobüsü Kaza Yaptı: 18 Yaralı

mutki-fotoshop-2024-02-28t131523-677.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)