Bingöl'de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir hafta içinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında 17 kişi gözaltına alındı. Vali Ahmet Hamdi Usta, operasyonların detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Vali Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Zehir tacirlerine yönelik ilimiz genelinde devam eden operasyonlar kapsamında 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele birimlerimizce 18,92 gram kokain maddesi, 26,78 gram esrar maddesi, 576 gram kubar esrar, 8,83 gram esrar ele geçirilmiş; operasyonlarda 17 kişi de gözaltına alınmıştır" şeklinde bilgi verdi.

Bingöl'de feci trafik kazası: 4 yaralı Bingöl'de feci trafik kazası: 4 yaralı

Usta, açıklamasında ayrıca şu ifadeleri kullandı: "Aydınlık yarınlarımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve suç örgütleriyle mücadelemiz sizlerin duası ve destekleriyle kararlılıkla devam edecektir. Operasyonları başarıyla gerçekleştiren kahraman Emniyet ve Jandarma ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)