Konuyla ilgili Bingöl Valiliği tarafında yapılan açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, 17 Temmuz 2023 günü Uyuşturucu ile Mücadele ve Narkotik Tespit ve Değerlendirme Planı kapsamında; Bingöl İli Genç İlçesi kırsalında icra edilen arazi aramasında 2 tarla içerisinde toplam 2507 kök kenevir bitkisi, 280 metre sulama hortumu ele geçirilmiş olup Cumhuriyet Savcının talimatları ile adli işlemlere başlanılmıştır.” denildi.

Bingöl'de Uyuşturucu Operasyonları: 17 Kişi Gözaltına Alındı Bingöl'de Uyuşturucu Operasyonları: 17 Kişi Gözaltına Alındı

Açıklamada, “Aynı gün içerisinde Genç İlçesi’nde icra edilen faaliyet esnasında yapılan kontrollerde, durdurulmaya çalışan araç kontrol noktasına yaklaştığı esnada Jandarma personel tarafından aracın ön yolcu kısmından dışarıya bir madde atıldığı görülmüş ve yapılan kontrolde 2 parça halinde koli bandına sarılı 589 gram Toz Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak olay şüphelileri G.K.,M.A.,E.A.,Y.Ç. ve A.T. isimli şahıslar hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçundan adli işlemlere başlanılmıştır.” ifadeleri kaydedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)