Bitlis'te 197 düzensiz göçmen yakalandı Bitlis'te 197 düzensiz göçmen yakalandı
ÖSYM üniversite yerleştirme sıralamasında okul türlerinde ek puan düzenlemesinde hata yapıldığını açıkladı.

BİN 110 ADAYIN YERİ DEĞİŞTİ, BİN 628 ADAY YENİDEN YERLEŞTİ

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, hata nedeniyle bin 110 adayın ilan edilen yerleştirmesinin değiştiği, bin 628 adayın da bir programa yerleştiridliği belirtildi. ÖSYM, bir programa yerleştirildiği açıklanan bin 499 adayın ise herhangi bir programa yerleştirilmediğini açıkladı. Açıklamada, 'Bu durumdan etkilenen adaylardan özür dileriz' denildi.

'TABLO-6C OKUL TÜRLERİNDE EK PUAN HATASI YAPILDI'

İşte ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada '08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde 'ek puanlı yerleştirme puanları' yerine 'ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

'BİN 499 ADAY DA HERHANGİ BİR PROGRAMA YERLEŞEMEDİ'

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

'SAAT 11:00 İTİBARİYLE SONUÇLAR GÜNCELLENMİŞTİR'

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız' ifadeleri kullanıldı.