Bill Gates'ten: Hayatın normale dönmesi 2021 Sonbaharı bulur

Videoyu Aç Bill Gates'ten: Hayatın normale dönmesi 2021 Sonbaharı bulur
A
a

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgını sebebiyle hayatın normale dönmesinin 2021 Sonbaharı'nı bulacağını öngördü.

Henüz Kkoronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce pandemi tehdidinin ciddiye alınıp hazırlık yapılması çağrısı yapan ve bu yöndeki çalışmalara destek sağlayan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, hayatın normale dönmesinin 2021 Sonbaharı'nı bulacağını öngördü.

"AŞININ GELİŞTİRİLMESİ EN AZ 1 YIL SÜRER"
Amerika'da PBS televizyonuna açıklamalarda bulunan Gates, koronavirüs aşısının geliştirilip kullanıma sunulmasının en az bir yıl süreceğini belirterek aşı bulunmadan hayatın normale dönemeyeceğini; özellikle çok sayıda insanın katılımıyla yapılan etkinliklerin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını savundu.

ÇİN ÜZERİNDEN ÖRNEK VERDİ
Koronavirüs sonrasında hayatın nasıl olacağını anlamak için Çin'in iyi bir örnek olduğunu dile getiren Gates, "Çin'de insanlar işe geri dönmeye başladı ama maske takmak zorundalar. Sokaktaki insanların vücut sıcaklığı sürekli kontrol ediliyor. Büyük spor etkinlikleri yapmıyorlar" ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLARIN VİRÜSÜ NE KADAR YAYDIĞI ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ANLAŞILACAK"
Hayata dönüşün yaş gruplarına göre kademelendirilebileceğini belirten Bill Gates, "Çocukların hastalığı ne kadar yaydığı önümüzdeki dönemde daha net anlaşılacak. Eğer risk yüksek değilse çocuklar sınıf ortamında ders yapmaya daha önce başlayabilir" dedi.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.