BİGİAD'tan Köy Okuluna Giyim Yardımı

BİGİAD, Adilcevaz ilçesine bağlı Mollafadıl Köyü İlkokulu öğretmeni Alev Turgut'un çağrısı üzerine başlattığı çalışma kapsamında ilçeye bağlı 12 köy okulundaki 392 öğrenciye giyim yardımında bulunacak.

Videoyu Aç BİGİAD'tan Köy Okuluna Giyim Yardımı
A
a

Köyün tek öğretmeni olan ve okulun tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için çaba gösteren Alev Turgut'un sosyal medya üzerinden başlattığı "Çocuklar Üşümesin" Projesi meyvesini vermeye başladı.

BİGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Birol Kutaş, yönetim olarak yaptıkları toplantıda 12 köy okulunda eğitim-öğretim gören tüm öğrencilere kışlık giysi yardımında bulunacaklarını bildirdi.

Turgut'un birçok kez okulunun eksiklerinin giderilmesi için yaptıkları çalışmaları gördüğünü anımsatan Kutaş, "Kendisi sosyal medya üzerinden bize ulaştı ve öğrencileri için yardım talebinde bulundu. Açıkçası istediği çok şey değildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Zeki Peker ve üyelerimizle yaptığımız toplantı neticesinde 12 köy okulumuzda 392 öğrencinin mont, bot, atkı, bere, eldiven ve çorap ihtiyaçlarının giderilmesi kararını aldık. Öğretmenimize başlattığı kampanyadan dolayı teşekkür ederiz" diye konuştu.

Köyde göreve başladığı günden itibaren okulun eksiklerinin giderilmesi için birçok kampanya başlattığını dile getiren Alev Turgut da şu ana kadar kendisine destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti.

"Çocuklar Üşümesin" adlı projeyi sosyal medya üzerinden genişlettiğini dile getiren Turgut, BİGİAD yöneticilerinin kampanyaya destek vermesinin öğrencileri çok sevindirdiğini anlattı.

Ay sonunda öğrencilere hediyelerini dağıtarak yeni yıla mutlu girmelerini sağlayacaklarını ifade eden Turgut, amaçlarının öğrencilerin daha iyi ortamda ve imkanlarda eğitim almalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

Softmedya Yazılım Web Reklamı

Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.