Bİ-KA Birliği Başkanlığına Nesrullah Tanğlay Seçildi

Bitlis İli, İlçeleri ve Beldeleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (Bİ-KA) Başkanlığına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay seçildi.

Videoyu Aç Bİ-KA Birliği Başkanlığına Nesrullah Tanğlay Seçildi
A
a

Bitlis ilini, ilçelerini ve beldelerini kapsayan, katı atık bertaraf tesisleri yapma ve işletme birliği (Bİ-KA), yerel seçimlerden sonra yeni başkanını, başkan vekillerini, katip üyelerini ve encümen üyelerini seçmek için toplandı.

Düzenlenen toplantıda üye belediyelerin başkanlarından ve meclis üyelerinden oluşan birlik, yapılan seçim sonucunda Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ı Birlik Başkanı olarak seçti.

Sunumun ardından yeni seçilen belediye başkanlarına görevlerinde başarı dilenirken, yeni dönem başkanlığına Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir ve Gölbaşı Belediye Başkanı Mehmet Avunç aday oldu. Yapılan oylama sonrasında 22 oy alan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay Bİ-KA Birliği Başkanlığına seçildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bitlis Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bİ-KA'nın yeni Birlik Başkanı Nesrullah Tanğlay, "Bugün burada hizmet birliğimiz olan Bitlis Katı Atık Birlik meclisi tarafından bu göreve layık görüldüğüm için kendilerine teşekkür ederim. Bİ-KA'nın kuruluş amacını, modern hayatın bir getirisi olan atıkların geri kazanımını, yeniden kullanımı ve düzenli depolanmasıdır. Bu hedef ve doğrultuda sağlık, güvenlik ve çevrenin korunması amacıyla hizmet alanı içinde yer alan yerel yönetimler ve üye belediyeler ile birlikte Bİ-KA'nın misyonunu daha aktif bir şekilde sürdürmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Toplantı başarı dileklerinin ardından sona erdi. Toplantıya, İl İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile encümenleri katıldı.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.