BEÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Bitlis Eren Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri tarafından şiir dinletisi programı düzenlendi.

Videoyu Aç BEÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencilerinden Şiir Dinletisi
A
a

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu'nda yapılan ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda öğrenciler birbirinden güzel şiirler okudu.

Açılış konuşması gerçekleştiren Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurullah Ulutaş, bu tür programlarla öğrencilerin akademik ilerlemeleri yanında bireysel yeteneklerini de ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Bir üniversitenin bilimsel, kültürel ve sanatsal programlarla ivme kazanacağını ve sıyrılabileceğini belirten Doç Dr. Ulutaş, öğrencilerin de bu tür faaliyetlerde aktif rol almaları gerektiğini söyledi. Daha sonra Furkan Haznedar: Çizik, Ayşe Öner: Bizim Öyle Kirli Ellerimiz Yoktu, Miray Sertkaya: Bağlanmayacaksın, İslim Yıldız: Bırakıp Gitme Beni Ağlarım ve Betül Bozkurt: Senin Adın Kavuşmak Olsun şiirlerini seslendirdi.

Programın sonunda öğrencilerin isteği üzerine sahneye çıkan ve aynı zamanda şair olan Doç Dr. Ulutaş, "Hicran Buğusu", "Son Nağme" ve "Zınayda" şiirleriyle programa renk kattı. Ulutaş, dinletinin düzenlenmesinde gösterdikleri katkılarından dolayı Arş. Gör. Ramazan Ergöz ve Arş. Gör. Oğuz Doğan'a teşekkürlerini sundu.

Program, bölüm hocaları ve programda yer alan öğrencilerin birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.