BESYO öğrencisi Avrupa Kros Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı

Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri başarı hanesine bir yenisini daha ekledi. BESYO 1. Sınıf öğrencisi, milli atlet Ayetullah Aslanhan 26. Avrupa Kros Şampiyonası’nda U20 erkekler mücadelesinde gümüş madalya kazandı.

Videoyu Aç BESYO öğrencisi Avrupa Kros Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı
A
a

Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen ve 106 atletin start aldığı 6.2 kilometrelik yarışı 18:58’lik dereceyle tamamlayan Bitlis Eren Üniversitesi BESYO öğrencisi Ayetullah Aslanhan podyuma çıkmayı başararak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Öte yandan yakın zamanda da Dünya Kick Boks Federasyonu tarafından 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlenen, 58 ülkeden 750 sporcunun katıldığı Büyükler Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda BESYO 1. Sınıf öğrencimiz Hasan Eripek K1 Ağır Siklet dalında, BESYO 4. Sınıf öğrencisi Turgut Dağdağan ise 86 kiloda Dünya Üçüncüsü olmuştu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım başarısından dolayı Ayetullah Aslanhan ve emeği geçen herkesi tebrik etti. Öğrencilerimizin yapılan müsabakalardan dereceyle dönmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Prof. Dr. Yardım, Üniversite olarak her zaman öğrencilere destek olacaklarını söyledi.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.