HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları, Batman'daki ortaokul öğrencilerine yönelik "Anadilimi Seçiyorum" adlı farkındalık çalışmalarına başladı. Kürtçe dersinin seçmeli ders takviminde yer almasının önemine vurgu yapmak amacıyla açılan standlar, Batman merkezde iki noktada, Kozluk, Gercüş ve Beşiri ilçelerinde birer noktada olmak üzere toplam 5 farklı lokasyonda hizmet veriyor.

Kırmızı ve Turuncu Kategoride Aranan 5 PKK Üyesi O İllerde Öldürüldü Kırmızı ve Turuncu Kategoride Aranan 5 PKK Üyesi O İllerde Öldürüldü

Kürtçe Seçmeli Ders İçin Bilinçlendirme Çalışmalarına Devam Ediyor

Parti üyeleri, velilere ve öğrencilere Kürtçe seçmeli dersin kültür ve dilin yaşatılması adına büyük bir önem taşıdığını anlatan broşürler dağıtarak bilinçlendirme çalışmalarına katkı sağlıyor. HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları Başkanı Burak Demir, yaptığı açıklamada, "Anadilimiz olan Kürtçe'nin karşı karşıya olduğu tehlikelerin farkındayız. Güzel Kürtçe'mizin unutulan diller arasında yer almasını istemiyoruz. Yeni neslin de dilimizi ve kültürümüzü yaşatması için stantlar, broşürler ve brandalar ile farkındalık çalışmaları yapıyoruz. Bu bağlamda ortaokul öğrencilerinin velilerinden çocuklarına seçmeli ders olarak Kürtçe'yi seçmelerini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

batmanda-kurtce-secmeli-ders-icin-stant-kuruldu-a8b1ec97.webp

Farkındalık çalışmalarının bir hafta boyunca devam edeceği belirtildi. (İLKHA)

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)