Batman Gercüş'te otomobil takla attı, 4'ü çocuk 5 kişi yaralandı Batman Gercüş'te otomobil takla attı, 4'ü çocuk 5 kişi yaralandı

Batman'da, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen özel bir iftar programı, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç aileler için anlamlı bir buluşma platformuna dönüştü. İftar sofrasında bir araya gelen katılımcılar, paylaşmanın ve dayanışmanın önemini bir kez daha yaşayarak hissettiler.

MÜSİAD Batman Şube Başkanı İrfan Özdemir, iftar programında yaptığı konuşmada, iş dünyasının sadece ticari faaliyetlerle değil, toplumsal sorumluluklarla da ilgilenmesi gerektiğini vurguladı. Özdemir, "MÜSİAD olarak, ülkemizi etkileyen sosyal meselelerde de aktif rol alarak gerçek bir sivil toplum refleksi sergiliyoruz" dedi.

Geleneksel hale gelen iftar programının, kentteki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz çocuklar için önemli bir destek platformu olduğunu belirten Özdemir, "Bu mübarek günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara ne mutlu. Sosyal dengenin refah ve bolluk zamanında paylaşarak, darlık zamanında dayanışarak sağlanacağı hepimizin malumudur. Ülkemiz ve bölgemiz insanı bu anlamda son derece duyarlı ve cömerttir. Bencilliğin çirkinliğine karşı paylaşmanın asaletini tercih edenlere selam olsun." ifadelerini kullandı.

batmanda-kimsesiz-cocuklar-ve-muhtac-aileler-iftarda-bulustu-97e1d233.jpg

Özdemir, aynı zamanda MÜSİAD'ın her zaman mazlumların yanında olduğunu ve Filistin halkının meşru haklarını savunmaya devam edeceklerini vurguladı. "MÜSİAD olarak, Filistin halkının meşru haklarını savunmaya devam edeceğimizi ve israilin saldırılarına karşı ulusal ve uluslararası alanda gerekli olan tüm girişimlerde bulunacağımızı güçlü bir şekilde belirtiyoruz. Filistin davası, bizler için bir medeniyet davasıdır. Bu dava, tüm Müslümanların ve tüm insanlığın ortak sorumluluğu altındadır. Bu nedenle, Türkiye’deki ve uluslararası camiadaki tüm sivil toplum kuruluşlarını, iş dünyasını ve medya kuruluşlarını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor; mazlum Filistin halkının yanında durmaya çağırıyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)