Losev

Başkan Tanğlay'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Videoyu Aç Başkan Tanğlay'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
A
a

Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tanğlay mesajında engellilerin toplumsal yaşamdan diğer bireylerle eşit faydalanması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Engelli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çalışmak, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımız arasında yer aldığını belirten Başkan Tanğlay, “Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bizler yerel yönetimler olarak engelli bireylerimizin her zaman yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.

Kaldırımlarda, cadde ve bulvarlarda engellilerimize kolay ve güvenli ulaşım imkânı sunabilmek adına düzenlemeler yaptık.Sadece engelli  vatandaşlarımıza tahsis ettiğimiz araçla onların ulaşım konusunda da onlara yardımcı oluyoruz.

Yılın belli dönemlerinde imkanlarımız çerçevesinde engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalyeleri ücretsiz olarak dağıttık.

Böylesi önemli bir günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın dostu ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu, güzel bir yaşam diliyorum.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.