Losev

Başkan Geylani karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi

Videoyu Aç Başkan Geylani karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi
A
a

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, belediye ekiplerince şehrin farklı noktalarında gerçekleştirilen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi.

Çalışmalarda görev alan personellere kolaylıklar dileyen Başkan Geylani, şehir merkezinde esnaflar ve vatandaşlarla da bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi.

Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, mesaisine mahallelerde ve Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden karla mücadele çalışmalarına katılarak başladı. Şehirde dün gece saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışının ardından mahallelerde ve şehir merkezinde belediye ekiplerince sürdürülen karla mücadele çalışmalarını inceleyen Başkan Geylani, çalışmalarda görev alan personellere kolaylıklar diledi.

Belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin esnaflara ve vatandaşlara bilgiler veren Geylani, “Kar yağışı için günler öncesinden tüm tedbirlerimizi aldık. Yağışın başlaması ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğümüzün oluşturduğu ekipler çalışmalarına başladı. Yüze yakın personelimiz ve 32 iş makinesi ile birlikte katıldığı çalışmalarla şehrimizin tüm noktalarında karla mücadelemizi sürdürüyoruz.  “ dedi.

Geylani, ‘Tatvan’ı 7 Bölgeye Ayırdık’

Ekiplerin minibüs ve okul yollarına öncelik verdiğini belirten Başkan Geylani sözlerinin devamında şunları söyledi. ‘Kentimizi harita üzerinde 7 bölgeye ayırdık. Her bölgeye araçlarımızı ve personellerimizi dağıttık. Sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Ayırdığımız bölgelerde kar temizleme çalışmaları biten personel ve araçlarımız diğer bölgelere gönderiliyor. Şuan temizlik çalışmalarımız sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam ediyor’

‘Kaldırım Temizlik Ekibi Oluşturuldu’

Etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte kaldırımlarda biriken karları temizlemek için ekip oluşturduklarını ifade eden Geylani, ‘Halkımızın yoğun olarak kullandığı Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan kaldırımları temizlemek için ekip oluşturduk. Ekiplerimiz kış ayları boyunca vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için kaldırımları kesintisiz bir şekilde temizleyecekler’ dedi.

153 AK Masa Hattı 7/24 Hizmetinizde

Halkın sorunsuz bir kış geçirmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Başkan Geylani, ‘İlk günde ifade ettiğimiz gibi kentimizi halkımız ile birlikte yöneteceğiz. Herhangi bir aksi durumda 153 AK Masa hattımız 7/24 hizmetinizde. Tüm istek, öneri ve şikâyetlerinizi 153 AK Masa ile biz iletebilirsiniz’ dedi.

Karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’ye mahalle sakinleri, esnaflar ve vatandaşlar teşekkür etti. Başkan Geylani de bu sene kış aylarında halkın sıkıntı yaşamaması için belediyenin mesai kavramı gözetmeksizin çalışacağını iletti.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.