Kenan Aktaş AK Parti'den Hizan Belediye Başkan Aday Adayı

Bakanlıktan korona virüsüne karşı tavsiyeler

Videoyu Aç Bakanlıktan korona virüsüne karşı tavsiyeler
A
a

            Korona virüsüne karşı Bakanlıktan tavsiyeler

Sağlık Bakanlığı, korona virüsünün Türkiye'de de tespit edilmesinin ardından tavsiyelerde bulundu. Evde yapılması gerekenleri sıralayan Bakanlık, "Evden çıkmak zorunda kalırsanız maske takın" uyarısını yaptı.

Sağlık Bakanlığı korona virüsüne karşı uygulanmasını tavsiye ettiği “14 gün kuralıyla” ilgili bilgilendirmede bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yayımlanan “Yeni koronavirüs evde izleme (karantina) kuralları” başlıklı paylaşımda, “Son 14 gün içerisinde yeni korona virüsü hastalığı görülen ülkelerden birinden geldiyseniz, ateş, öksürük, solunum sıkıntısı gibi belirti ve bulgularınız olmasa bile 14 gün süresince evden çıkmamalısınız.” uyarısı yapıldı. Uyarı listesinde, evden çıkmak zorunda kalınırsa mutlaka maske takılması ve mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarının kullanılmaması tavsiyesi verildi.

Bakanlık, evde yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

“Ziyaretçi kabul etmeyin. Mümkünse ayrı bir odada kalın. Odanızı sık sık havalandırın. Evin ortak alanlarında mutlaka tıbbi maske takın. Mümkünse ayrı tuvalet ve banyo kullanın. Ayrı tuvalet ve banyo yok ise bu alanlarda mutlaka maske takın, bu alanları her kullanım sonrası temizleyin. Sık sık el hijyeni sağlayın. Ellerinizi su ve normal sabunla yıkayın veya alkollü el antiseptiği ile ovalayın. Tabak, bardak, havlu gibi eşyalarınızı ayırın, ortak kullanmayın.”

Tavsiye listesinin tamamı için foto galeri sayfasını ziyaret ediniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.