Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ''Darbe anayasasıyla Türkiye'nin ikinci yüzyılına, 'Türkiye Yüzyılı'na başlamadan bundan ülkemizi kurtaracağız. Bunun için tabii ki Meclis'te başlayan bir çalışma var. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm kesimlerin görüşlerini de alarak, parlamentoda bir uzlaşma zeminini inşallah sağlayarak darbe anayasasından ülkemizi kurtaracağız. Buna inanıyorum.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm kesimlerin görüşlerini de alarak, parlamentoda bir uzlaşma zeminini inşallah sağlayarak darbe anayasasından ülkemizi kurtaracağız. Buna inanıyorum.

Bakan Tunctan Yeni Anayasa Aciklamasi 49Fbf698

Türkiye'nin Orman Alanı 21 Yılda 23,4 Milyon Hektara Ulaştı Türkiye'nin Orman Alanı 21 Yılda 23,4 Milyon Hektara Ulaştı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle yönetim sistemimizde daha demokratik bir yapıya kavuştu. Cumhuriyeti güçlendiren, halkın doğrudan doğruya yürütmeyi belirleyebildiği sistem koalisyonları, istikrarsızlığı geride bırakan bir yönetim sistemine de adım attık. Tüm bu değişiklikler sonrasında yine uyum yasalarıyla beraber, şu önümüzdeki 4 yıllık sürede inşallah yeni, demokratik, sivil, katılımcı, temel hak ve özgürlükleri öne alan, onu daha da korumayı güçlendiren bir anlayışla inşallah yeni bir anayasayı milletimize olan görevimizi yaparak inşallah gerçekleştiririz. Bütün temennimiz budur" şeklinde konuştu.

Muhabir: Mehtap Çelebi