Sosyal medya X hesabından önemli açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ömer Bolat kooperatiflere yönelik destek paketini açıkladı. Bolat yaptığı paylaşımda desteğin 408 bin TL olarak belirledi.

Memur Ve Emekli Maaş Zamları Belli Olacak (2)

Haziran Ayında Bitlis'te Kaç Konut Satıldı? Haziran Ayında Bitlis'te Kaç Konut Satıldı?

Başvuruların başladığını aktaran Bolat, "Ticaret Bakanlığı olarak, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programımız (KOOP-DES) kapsamında, kooperatiflerimize projeleri bazında nakdi destekler sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; 2024 yılı ikinci çağrı dönemini kooperatiflerimizin başvurularına açmış bulunuyoruz. Kooperatiflerimiz; mal alımlarında 400.000 liraya, hizmet alımlarında 60.000 liraya, nitelikli personel istihdamlarında bir personel için yıllık 204.000 liraya ve iki personel içinse yıllık 408.000 liraya kadar hibe desteklerimizden faydalanabilecektir." şeklinde konuştu

Memur Ve Emekli Maaş Zamları Belli Olacak (3)

Son başvuru tarihini belirten Bolat şu şekilde konuştu:"Ticaret Bakanlığımız görev alanında yer alan tüm kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına açık olan Program kapsamındaki proje başvuruları, 31 Temmuz 2024 tarihine kadar Ticaret İl Müdürlüklerimize yapılabilecektir. Tüm kooperatiflerimize hayırlı olsun."

G Rnwo6W Wo A Ar Br A

G Rnwo6T Xo A Al M B 

Muhabir: (Vedat Çelebi)