Gündüz Mahallesi'nde bugün sabah saat 07.30 sıralarında, F.Y. (46) ve Ş.E.Y. (18) isimli kişiler, evlerinin bahçesinde bulundukları sırada husumetli oldukları M.S.Y. (59) ve Ö.Y. (23) tarafından ateşli silahla yaralandı.

Kamyonla çarpışan otomobil ok gibi bariyere saplandı: 4 yaralı Kamyonla çarpışan otomobil ok gibi bariyere saplandı: 4 yaralı

Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Meydana gelen olaya müdahale edilmiş olup, yaralılar Karaçoban Devlet Hastanesine sevk edilmiş, F.Y. isimli şahıs hastanede vefat etmiştir. Ş.E.Y. isimli şahsın hayati tehlikesi yoktur. Tedavi amacıyla Erzurum Şehir Hastanesine sevk edilmiştir. Olayın faili olan M.S.Y. ve Ö.Y. isimli şahısların yakalanmasına yönelik olarak Erzurum İl J.K.lığınca çalışma başlatılmış, şahıslar 27.06.2024 günü 10.50 sıralarında arazide gizlendikleri dere yatağı içeresinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Yapılan aramalar neticesinde olayda kullanıldığı değerlendirilen (1) adet 7.65 mm. çapında tabanca ile bu tabancaya ait (40) adet fişeğe el konulmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikata başlanılmış olup gözaltına alınan şahıslar işlemlerin bitmesine müteakip adli makamlara sevk edilecektir.” denildi. 

Haber Kapak Şablon 2024 06 27T144549.142

Kaynak: İHA