Akşener: İlk defa bu sözlerim hiç alkışlanmadı

Videoyu Aç Akşener: İlk defa bu sözlerim hiç alkışlanmadı
A
a

Seçim çalışmalarındaki üsluba dikkat edilmesini isteyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Dostlarınızla, akrabalarınızla, birbirinizle kötü olmayın. Yüz yüze bakamayacak hale gelmeyin." dedi.

31 Mart’ta hükümetin lanse ettiğinin aksine sadece yerel yöneticilerin belirleneceğini vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı söylemlerden uzak durulmasını istedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ve partililerle biraraya gelen Akşener, Bodrum Belediye Başkanı adayı Mehmet Tosun için destek istedi.

Akşener konuşmasında özetle şunları söyledi:

TEPEDEKİLERİN KAVGASINA ALDIRMAYIN

“Seçim kampanyasına başladığımızdan beri hep ilçeleri geziyorum. Hep şunu söyledim. Bu bir belediye seçimidir. Muhtar, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri seçeceksiniz. Sakın ola ki tepedekilerin kavgasına, gürültüsüne aldırmayın. Dostlarınızla, arkadaşlarınızla, ahbaplarınızla, akrabalarınızla birbirinizle kötü olmayın. Yüz yüze bakamayacak hale gelmeyin. Tüm konuşmalarım içinde en çok alkışı bu alırdı; ama sizinle paylaşmak durumundayım, ilk defa Niğde’de bu sözlerim hiç alkışlanmadı. Türkiye’nin nasıl hızla ayrıştığının bir göstergesidir. Çok ilginçtir, bugün Ankara’nın birkaç ilçesini gezdim. Onlara da aynı şeyleri söyledim. Orada da alkışlanmadı. Burada alkışlandı. Demem o ki burası bir kardeşlik adası, özgürlük adası. Demek ki burada yaşayanlar ve Bodrum’u bir yaşam yeri olarak tercih edenlerin de kararı bu yönde.”

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.