Mardin'in Nusaybin ilçesi uluslararası İpekyolu üzerinde seyir halinde olan akaryakıt yüklü bir tanker, motor kısmında çıkan yangın nedeniyle alev aldı. Olay, Nusaybin ilçesine bağlı kırsal Yazyurdu Mahallesi mevkii yakınlarında meydana geldi.

33 AUP 970 plakalı fuel oil yüklü tanker, Nusaybin ilçesine 40 kilometre kala seyir halindeyken motor bölümünde yangın çıktı. Sürücü ismi belirlenemeyen tanker sürücüsü, aracı durdurarak hızla araçtan uzaklaştı.

Serinlemek İçin Nehire Giren 3 Çocuktan 1'i Öldü, 1'i Kayıp, 1'i Kurtarıldı Serinlemek İçin Nehire Giren 3 Çocuktan 1'i Öldü, 1'i Kayıp, 1'i Kurtarıldı

Mardinde Akaryakit Yuklu Tanker Alev Aldi C0F90C71

Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri akaryakıt bölümüne sıçramadan kontrol altına aldı ve facianın önüne geçti.

Yangın nedeniyle Cizre-Nusaybin istikameti uluslararası İpekyolu yaklaşık bir saat süreyle tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı. Kullanılamaz hale gelen tanker, vinç yardımıyla bölgeden kaldırıldıktan sonra yol tekrar trafiğe açıldı.

Mardinde Akaryakit Yuklu Tanker Alev Aldi C2F511Cc

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İlke Haber Ajansı