Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tur seçimlerine yönelik yaptığı canlı yayında, vatandaşları her bir oyun önemli olduğu konusunda uyararak, oy kullanmaları için teşvik etti.

Kur'an-ı Kerimin okunuşundan etkilenen Rusya vatandaşı Müslüman oldu Kur'an-ı Kerimin okunuşundan etkilenen Rusya vatandaşı Müslüman oldu

Seçimleri başarıyla tamamlamaları durumunda Türkiye'nin "şahlanış dönemi" nin başlayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her bir oy çok kıymetli. Tek bir oy çok şeyi değiştirir ve Türkiye'nin yeni yılının kapılarını açar. Sandıklara hepimiz gitmeliyiz. Büyük bir özgüvenle hareket etmeliyiz ama asla rehavete kapılmadan sandıkları zafere eriştireceğiz" dedi.

Erdoğan ayrıca, vatandaşları rehavete düşmemeleri konusunda uyarırken, "Rehavet olmayabilir, ama tedbirimi almam gerekiyor. Teşkilatıma uyarıda bulunacağım ki, onlar da zafer sarhoşluğuna kapılmasınlar. Birinci turu 5 puan farkla önde tamamladık. Bu 5 puanın rehavete yol açmaması gerekiyor. Yüzde 50+1'deki 1 oy bile çok önemlidir. Her şeyi değiştirir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İlke Haber Ajansı (İLKHA)