Bitlis'in Ahlat ilçesinde faaliyet gösteren Abdurrahman Gazi Kur’an Kursu, genç hafız Mehmet Nafi Keskin'in 2 ay gibi kısa bir sürede hafızlık eğitimini tamamlayarak büyük bir başarı elde etmesiyle gururlandı. Mardin'den gelen 17 yaşındaki Keskin, aynı zamanda lise eğitimini dışarıdan alarak, iki önemli hedefini bir arada gerçekleştirdi.

ahlatta-lise-ogrencisinin-buyuk-basarisi-2-ayda-hafiz-oldu-2.jpg
Ahlat'ta Lise öğrencisinin Büyük Başarısı: 2 Ayda Hafız Oldu

"Hafızlığı Allah’ın bana verdiği zekayla, güç ve kuvvetle bitirdim"

Kur’an-ı Kerim’i 2 ay gibi kısa bir sürede ezberleyerek hafızlık eğitimini tamamlayan Keskin, “Mardin, Dargeçitliyim. 17 yaşındayım liseyi dışarıdan okuyorum. Önceden Arapça okumuştum daha sonra hafız olmaya karar verdim. Ahlat Abdurrahman Gazi Kur’an Kursu'na gelerek hafızlığa başladım. Aslında 2 ayda bitirme gibi bir hedefim yoktu ama hocamın bana verdiği özgüvenle hafızlığımı 2 ayda bitirdim. Ben hafızlığı ne zekam nede kendi gücümle bitirdim. Hafızlığı Allah’ın bana verdiği zekayla, güç ve kuvvetle bitirdim. Bundan dolayı rabbime şükrediyorum. Bu süreçte bana destek veren hocam Adem Vermez’e, Arapça okuduğum hocalarıma teşekkür ediyorum. Liseyi dışarıdan okuyorum 12’nci sınıftayım. Hafızlığımıda ikmal ettim. Bundan sonra amacım Mısır’a gidip El Ezher Üniversitesi’nde okumak" dedi.

ahlatta-lise-ogrencisinin-buyuk-basarisi-2-ayda-hafiz-oldu-1.jpg
Ahlat'ta Lise öğrencisinin Büyük Başarısı: 2 Ayda Hafız Oldu

Mehmet Nafi Keskin’in hocası Kur'an Kursu Öğreticisi Adem Vermez ise,

Bitlis'te Tekerleği Patlayan Tır Devrildi: Sürücü Yaralandı Bitlis'te Tekerleği Patlayan Tır Devrildi: Sürücü Yaralandı

“Abdurrahman Gazi Kur’an Kursu'nda 7 yıldır bu hizmeti yürütüyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 150 hafız çıkardık kursumuzdan. Bu hafızlarımız içinde hafızlığı 4 ayda ayda bitiren birçok hafızımız oldu ama Mehmet Nafi Keskin öğrencimiz 2 ay gibi kısa bir sürede hafızlığı bitirdi. Bundan dolayı biz çok mutluyuz. Zorlu bir süreç geçirdik hepimiz beraber, gecemizi gündüzümüze katarak 2 ayda hafızlığı nasıl bitirebiliriz diye onun planlarını yaptık, sistemini oluşturduk. Hafızımızın da büyük gayretiyle gerçekten gecesini gündüzüne katarak hafızlık eğitimini 61 günde bitirmiş olduk. Yani 61 günde hıfzını tamamlayarak hafızlar kervanına katılmış oldu” diye konuştu.(İHA)

ahlatta-lise-ogrencisinin-buyuk-basarisi-2-ayda-hafiz-oldu-3.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)