Ahlat'ta 'Temiz Çevre Temiz Toplum' Sloganı ile Van Gölü Sahili Temizleniyor Ahlat'ta 'Temiz Çevre Temiz Toplum' Sloganı ile Van Gölü Sahili Temizleniyor

Ahlatlı Avukat Muaz Ergezen’in girişimiyle Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından finanse edilen akülü araçlar, Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Engelliler ile El Ele Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle temin edildi. İlçedeki ihtiyaç sahibi engellilere düzenlenen programla akülü araçlar teslim edildi.

Ahlat Özel İdaresi Şantiye Şefliği önünde gerçekleştirilen araç teslim programına Ahlat Kaymakamı Batuhan Bingöl de katıldı. Kaymakam Bingöl, engellilerle sohbet ederek onların sorun ve önerilerini dinledi.

Haber Kapak Şablon (68)

"Elimizden geldiğince sizlerin ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışacağız"

Programda yaptığı konuşmada,“Bu araçlar sizlerin hayatını kolaylaştırmak için getirildi. Bu araçların getirilmesinde emeği geçen, katkısı bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah sizlerin de oldukça işinize yarar. Kıymetli hemşerimiz Muaz Ergezen akülü araçların buraya getirilmesinde ön ayak oldular. Çok ciddi emek ve gayret sarf ettiler. Ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Kapımız sizlere her zaman açık. İstediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bir hatamız, kusurumuzda olmuşsa affoluna. Hakkınızı helal edin. Sosyal devlet ilkesi gereği elimizden geldiğince sizlerin ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışacağız. Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin bu konudaki hassasiyetini net bir şekilde biliyorsunuz. Anayasanın amir hükmü gereğince sizlere tüm kamu hizmeti sunan memurlar olarak yardım etmekle mükellefiz. İnşallah bunu da elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Güzel günlerde kazasız, belasız, huzur ve mutlulukla bu araçları kullanmayı Allah nasip etsin” dedi.

Haber Kapak Şablon (65)

Akülü araç verilen engelli bireylerden Zeki Doğan da, “Alakır köyündenim. Benim kalçamda, dizlerimde ve ayaklarımda sorun var hiç yürüyemiyorum. Bize engelli aracı verdiler. Sağ olsunlar, Allah devletimizden razı olsun. Allah devletimizi var etsin” diye konuştu.
Araç teslim programına Bitlis Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vefa Akdoğan, kurum amirleri, engelli bireyler ile aileleri katıldı. Haber Kapak Şablon (66)

Kaynak: İHA