Ahlat’ta trafo çalışması devam ediyor

Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, ilçede yapımı büyük bir hızla devam eden trafo merkezinde incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Videoyu Aç Ahlat’ta trafo çalışması devam ediyor
A
a

Ahlat’ta trafo merkezi bulunmadığından dolayı civar ilçeler üzerinde elektrik enerjisi elde ediliyor, bu da ilçede öenmli enerji sıkıntılarına neden oluyordu. Bu bağlamda Enerji Bakanlığı ve TEİAŞ Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler olumlu neticelendirilince Ahlat’a yeni bir trafo merkezinin yapımına başlandı.

Yapımı tüm hızıyla devam eden trafo merkezinin tamamlanmasıyla birlikte, Ahlat ilçesinde ki çiftçilerin tarımsal sulama alanlarında yaşadığı enerji sıkıntılarıda giderilmiş olacak.

Trafo merkezinin yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Trafo Merkezi alanında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat’ta her hangi bir trafo merkezi bulunmaması nedeniyle civar ilçeler üzerinden elektrik enerjisi elde edildiğini hatırlatarak şu ifadelere yer verdi;

Ahlat’ta trafo merkezinin kurulması için uzun süredir bir çalışma içerisinde olduk. Gerçekten ilçemiz artık kalkınan, büyüyen, gelişen ve aynı zamanda tarım sektöründe de civar adresler içerisinde farklılık arz eden bir cazibe merkezine dönüştü. Bu vesileyle Ahlat’ın yeni bir enerji merkezine ihtiyacı vardı. Bu enerjiyi Ahlat’ta üretmesi gerekiyordu. Belki civar ilçelere de faydalı olma şansını da artık bununla yakalayacak. Bizde uzun süredir bunun mücadelesini veriyorduk. Dolayısıyla olumsuz hava şartları gibi olağan üstü hallerde elektriğin kesintiye uğramasıyla vatandaşlarımızın mağduriyetine de sebep olmaktaydı. Enerji Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ilçemize trafo merkezi kurulmasına karar verilmişti. Bu bağlamda TEİAŞ Genel Müdürlüğünce Ahlat Trafo Merkezinin ihalesi yapıldı. Yüklenici firma trafo merkezinin yapımına başladı ve devam ediyor. Trafo merkezinin yapımı büyük oranla tamamlanmış ve çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Kısa bir süre içerisinde tamamlanacak olan trafo merkezi ile ilçemiz rahat bir nefes alacak. Çiftçimiz, esnafımız kısacası Ahlatlı hemşerilerim yeni trafo merkezi ile birlikte enerjiyi daha verimli kullanacak. Bu hususta desteğini esirgemeyen Enerji Bakanlığımıza, Bitlis Milletvekilimiz sayın Vedat Demiröz’e, TEİAŞ Genel Müdürlüğümüz ile Van Bölge Müdürlüğümüze ve VEDAŞ Bitlis İl Müdürü Tahsin Uzunselvi’ye teşekkür ederim. İlçemize ve halkımıza hayırlı,uğurlu olsun dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.