31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ahlat Belediye Başkanı seçilen Yavuz Gülmez, görevi önceki başkan Abdulalim Mümtaz Çoban'dan devraldı.

Belediye meclis üyeleri, partililer ve akrabaların katılımıyla gerçekleşen törende, eski başkan Çoban, Ahlat Belediyesinin resmi mührünü yeni başkan Gülmez'e teslim etti. Çoban, Gülmez'e yeni görevinde başarılar dileyerek, her zaman destek olacağını belirtti.

mutki-fotoshop-2024-04-03t105812-747.jpg

"Şimdiden seni ve tüm ekibini de yürekten kutluyorum"

Çoban, “Siyaset bitti artık hizmet zamanıdır. Bu saatten sonra partidir, rozettir bir tarafa bırakılır ve Allah nasip ederse sizde zaten bu şuura haiz bir kardeşimizsiniz. Rahatlıkla toplumun tamamını kucaklayarak bu kutsal görevi ifa edebilirsiniz. Burada da sana Allah’tan niyazım muvaffakiyetler ve başarılardır. Ben 3 dönem yaptım Allah sana 5 dönem nasip etsin. Bu şehir kıymetli bir şehirdir. Şimdiden seni ve tüm ekibini de yürekten kutluyorum. Bende her zaman yanındayım. Hiçbir tereddüttün olmasın bir telefonla gecemle gündüzümle sizlerle beraberim” dedi.

Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır Bitlis Etnografya Müzesi hiç uğradınız mı? Tam Tarihi ve Kültürel Zenginliklerin Buluşma Noktasıdır

mutki-fotoshop-2024-04-03t105835-334.jpg

Daha sonra konuşma yapan AK Parti’li Ahlat Belediye Başkanı Yavuz Gülmez, yaptığı hizmetlerden dolayı Abdulalim Mümtaz Çoban’a teşekkür etti. Gülmez, “Bu memlekete çivi çakanların, taş üstüne taş koyanlara vefa göstermek mecburiyetindeyiz. Bizde size vefalı olacağız inşallah” ifadelerini kullandı. (İHA)

mutki-fotoshop-2024-04-03t105732-233.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)