Adilcevaz’da 200 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesi açıldı Adilcevaz’da 200 kişinin istihdam edileceği tekstil atölyesi açıldı
Program'da Konuşan Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy; Allah hayırlısı ile gidip dönmeyi nasip etsin. Orada yapacağınız ibadetlerinizi Rabbim kat kat fazlası ile kabul eylesin. Bizden de selam götürüp bizlere dua ederseniz bizler çok memnun kalırız. Mevlam tüm vatandaşlarımıza bu mutluluğu yaşatsın. Allah yapacağınız her türlü ibadeti kabul etsin. Mekke'de ve Medine'de Ülkemize, İlçemize ve tüm İslam alemine dua ediniz. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum' dedi.

Törende islam dininin beş şartından biri olan hac görevini, imkanı olan her Müslüman'ın yerine getirmesi gerektiğine işaret eden Adilcevaz Müftü Vekili Muharrem Kömürçen, kutsal topraklara ilçemizden Diyanet İşleri Başkanlığımız ve özel şirketlerle birlikte 26 hacı adayımız gidecek. Cenab-ı Allah yapacağınız ibadetlerinizi kabul eylesin, sağlık ve sıhhat içerisinde gidip gelmeyi nasip etsin. Kura sonucunda seçilen hacı adaylarımız bu görevi yaptıklarında annelerinden doğduğu ilk gün gibi tertemiz günahsız olarak dönme fırsatı yakalamışlardır. Bunu hacı adaylarımızın iyi değerlendirmesi lazım. Hac ibadeti sırasında ve bitiminde ağzınızdan kötü söz çıkmadan sabır göstermek ve bu görevinizi tamamlamak düsturunuz olmalıdır' dedi.

Duygulu anların yaşandığı hacı uğurlama programı sonrası hacı adayları dualar eşliğinde uğurlandı.