Adilcevaz MYO Öğrencilerinden Teknik Gezi

Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksekokulu (MYO) Özel Güvenlik ve Koruma Programı 2. Sınıf öğrencileri tarafından, Öğr. Gör. Erdoğan Uluğ öncülüğünde Van Ferit Melen Havalimanı’na teknik gezi düzenlendi.

Videoyu Aç Adilcevaz MYO Öğrencilerinden Teknik Gezi
A
a

Danışman öğretim elemanı eşliğinde 22 öğrencinin katıldığı gezi, Havalimanı ve VIP Güvenliği dersi kapsamında öğrencilerin teorik bilgilerini pekiştirmek, Havalimanı güvenlik sistemlerini ve süreçlerini yerinde görmek amacıyla düzenlendi.

Van Ferit Melen Havalimanı yetkilileri Adilcevaz MYO öğrencilerine; havalimanı, güvenlik sistem ve cihazları, havalimanlarına ait kavramlar, havalimanına ait güvenlik sınırlamalı alanlar ile havalimanı güvenlik talimatları hakkında uygulamalı bilgiler verdi. Düzenlenen program Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Evi ve Van Kalesi gezisiyle sona erdi.

Adilcevaz MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Başkan Vekili Öğr. Gör. Erdoğan Uluğ, gerçekleşen teknik gezi hakkında açıklama yaptı. Bu gezinin öğrencilerin mesleki bilgi, donanımlarına ve sosyalleşmelerine önemli katkı sağladığını ifade eden Öğr. Gör. Uluğ, teknik gezinin gerçekleşmesi için kendilerine imkân sağlayan Adilcevaz MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Atlı’ya ve Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a teşekkür etti.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.