Adilcevaz MYO Öğrencilerinden Şiir Dinletisi

Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Bir Şiir, Bir Huzur” adlı şiir dinletisi düzenledi.

Videoyu Aç Adilcevaz MYO Öğrencilerinden Şiir Dinletisi
A
a

Adilcevaz Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen şiir dinletisine Adilcevaz MYO Müdürü Adilcevaz MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Atlı katıldı. Yüksekokul öğrencileri ve öğretim elemanlarının katıldığı şiir programı yoğun ilgi gördü.

“Bir Şiir, Bir Huzur” adlı şiir dinletisinde Ebru Özbey; Şükrü Erbaş’ın Ömür Hanımla Güz Konuşmaları şiirini, Mehmet Şirvanlı; Cemal Süreya’nın ‘Sizin Hiç Babanız Öldü mü? Şiirini, Yeter Şeker; Mevlâna’nın ‘Etme’ şiirini, Özlem Kabul; Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Bir Adın Kalmalı Geriye’ şiirini, Fatma Müjde; Attila İlhan’ın ‘Ayrılık Sevdaya Dahil’ şiirini, Yıldız Tanış; Metin Eloğlu’nun ‘Uyan’ şiirini, Meral Eren; Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Desem ki’ şiirini, Muhammed Uğurlu; Serkan Türk’ün ‘Tut Yüreğimden Ustam’ şiirini, Esra Terzi ise Ahmet Nedim’inn ‘Çanakkale Geçilmez’ adlı şiirini seslendirdi. Mümine Kalay’ın sunuculuğunu yaptığı programa Caner Keskin bağlaması ve türküleriyle renk kattı.

Keyifli geçen programın ardından bölüm birincilerine anı belgeleri takdim edildi. Adilcevaz MYO Bölüm Birincileri Rahmethan Şen, Bayram Ökten, Gülhan Gün ve Hakkı Şahinalp’e anı belgelerini Adilcevaz MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Atlı’dan aldı. Kısa bir konuşma yapan Doç. Dr. Mustafa Atlı, bölüm birincilerini tebrik ederek öğrenciliğin zorluk ve güzelliklerine değindi. Şiir dinletisinden çok keyif aldığını ifade eden Doç. Dr. Atlı, etkinliği düzenleyen öğrencilere ve Öğr. Gör. Sevda Geçen’e teşekkür etti. Doç. Dr. Atlı konuşmasını, böyle etkinliklerin gerek fikre gerek gönle hitap ederek bireyin ve toplumun ruh dünyasını şekillendirdiğini ve birliktelik bağlarını güçlendirdiğini vurgulamasıyla sonlandırdı. Adilcevaz MYO öğrenci ve akademisyenlerinden yoğun ilgi gören şiir dinletisi, toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.