Adilcevaz'da TEOG sınavında başarılı olan 25 öğrenciye bisiklet hediye edildi

Sağlık Bakanlığının, "Sağlıklı Yaşam için Pedal Çevirelim" programı kapsamında, Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen bisikletler, TEOG'da başarılı olan 25 öğrenciye hediye edildi.

Videoyu Aç Adilcevaz'da TEOG sınavında başarılı olan 25 öğrenciye bisiklet hediye edildi
A
a

Adilcevaz Belediye Meydanı'nda düzenlenen törende konuşan Kaymakam Özer Özbek, organizasyonun arkasında öğrencilerin yanı sıra, annelerin, babaların, öğretmenlerin ve idarecilerin büyük emeğinin olduğunu söyledi.

Bisiklet hediye edilen öğrencilerin ileride en iyi yerlere gelmesini dileyen Özbek, "Bizim burada öğrencilerimize bisiklet hediye etmemizin amacı başarılarını ödüllendirmektir. Bu ödülü hak eden öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Onları bugünlere getiren anne babalara ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. İlçemizde yaklaşık 8 bin 800 civarında öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz başarı düzeyinde iyi bir seviyedeler. Bütün öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise ilçedeki gençlere daha çok bisiklet verebilmek için çaba göstereceklerini ifade ederek, "Hükümetimiz tarafından ülkemiz genelinde olduğu gibi 'Sağlıklı Yaşam için Pedal Çevirelim' projesi çerçevesinde ilçemizde de bisiklet kullanımı yaygınlaştırılacaktır. Aynı zamanda yapılacak olan bisiklet yolu için yapılan her kilometre başına bisiklet verilecektir. Bu kapsamda Adilcevaz Belediyesi olarak bisiklet yolları yaparak ilçemize gelecek olan bisikletleri gençlerimize ve ihtiyacı olanlara hayırlısıyla dağıtacağız." ifadelerini kullandı.


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.