Losev

Adilcevaz’da fasulye hasadı başladı

Videoyu Aç Adilcevaz’da fasulye hasadı başladı
A
a

Adilcevaz İlçesine Bağlı Aydınlar beldesi yol altı mahallesinde okul harçlığını çıkarmak isteyen öğrenciler, 30 derece sıcağın altında fasulye topluyor.

Adilcevaz Erciş karayolu 20 km üzerinde bulunan gülistan eski ismi ile filistan ovasında fasulye tarlalarında okul harçlıklarını çıkarmak için 30 derece sıcaklığın altında çalışıyorlar.

Fasulye toplamak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak için her gün kilometrelerce uzaklıktaki tarlalarda çalışan öğrencilerden 7. Sınıf öğrencisi volkan Gezer Okul harçlığımı çıkarmak için burada çalışıyorum. Saat 06.30’da evden çıkıyoruz, 07.00’de işbaşı yapıyoruz, saat 17.00’ye kadar fasulye topluyoruz” diye konuştu.
bu sıcak hava ve güneş altında fasulye toplamanın kolay olmadığını ancak ailesine maddi anlamda yük olmamak için bu işi yaptığını kaydetti.

Tarla sahibi Orhan Emen yaptığı açıklamada; “Aydınlar yol altı mahallesi sakinlerine ve bölge halkına ekmek kapısı olmak benim için onur verici bir durum yıllardır bu bölgede tarım aletleri bayiliğini yapıyorum bu yıl ilk defa sulu tarım işine girdim ve Allaha hamd olsun bunuda başardım. Bu bölgede yaşayan çiftçi kardeşlerime sesleniyorum gelin filistan ovasında sulu tarım yapın dışarıdan çiftçiler gelip yapacağına siz değerli Adilcevazlı çiftçiler yapsın siz kazanın Adilcevaz’dan para dışarı çıkmasın dedi.

 
Kaynak : Adilcevaz Media

Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.