Adilcevaz'a yeni kaymakam ataması yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Van Vali Yardımcısıyken Bitlis’in Adilcevaz Kaymakamlığına atanan Sinan Aslan, yeniden İpekyolu Kaymakamı olarak atandı.

Videoyu Aç Adilcevaz'a yeni kaymakam ataması yapıldı
A
a

Van’da vali yardımcısı olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Adilcevaz Kaymakamı olarak atanan Sinan Aslan, İçişleri Bakanlığı tarafından tekrar Van’a atandı. Sinan Aslan İpekyolu Kaymakamı olarak atanırken, İpekyolu Kaymakamı Tunahan Çil ise Adilcevaz Kaymakamı olarak atandı.

TUNAHAN ÇİL’İN ÖZ GEÇMİŞİ

1980 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğdu. 2004 Yılında Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Maliye Bakanlığının çeşitli birimlerinde 2 yıl süre ile görev yaptıktan sonra 2009 yılında 96.Dönem Karaman Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Ağlasun Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Bir yıl süre ile bulunduğu İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi dalında yüksek lisans yaptı. 2012-2014 yıllarında Rize İli Derepazarı İlçesinde, 2014-2015 yıllarında Giresun İli Alucra İlçesinde görev yaptı, daha sonra da Bingöl Vali Yardımcılığına atandı. 28/06/2015 tarihinde Isparta Sütçüler Kaymakamı olarak atandı. Sütçüler Kaymakamı iken 3. Derece Kadrolu Şemdinli Kaymakamlığına atandı. 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kars Susuz Kaymakamlığına atandı.
 


Bunlar da İlginizi Çekebilir
arşiv HABER ARŞİVİ
BİTLİS HABER13 YORUM KURALLARI
Haber İhbarı
Bitlis Nöbetçi Eczaneleri

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Siteadi harici linklerin sorumluluğunu almaz.