Muş’ta çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan aileler, her hafta çarşamba günü bir araya gelerek çocuklarına kavuşma umuduyla eylemlerini sürdürüyor.

Aileler, çocuklarının en kısa sürede güvenli bir şekilde evlerine dönmesini beklerken, toplumdan da bu konuda destek talep ediyor. "Anneler direniyor" ve "Yeter artık evlatlarımızı bırakın" pankartları açan anne ve babalar, yıllardır hasretle bekledikleri çocuklarına teslim olmaları için çağrıda bulunuyor.

Haber Kapak Şablon 2024 07 03T193725.013

"Sesimi duyuyorsan gel teslim ol"

Baba Alaattin Koçhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlundan hiç haber alamadığını ifade ederek, "Bursa'da DEM Parti'nin adamları oğlumu alıp Diyarbakır'a getirdi. Burada oğlumu üye yaptıktan sonra kaçırdılar. Oğlum kaçırıldıktan sonra çok aramadım ama bulamadım. Ben DEM Parti ve PKK'dan oğlumu istiyorum. DEM Parti milletvekillerinin çocukları Avrupa'da okuyor, benim oğlum dağda niye sürünsün. Ersin oğlum çık gel. Onlar en güzel hayatı yaşıyorlar, senin mağaralarda kamplarda ne işin olabilir. Sesimi duyuyorsan gel teslim ol" dedi.

O İlde Kadınlar Kanser Eğitimi Verildi O İlde Kadınlar Kanser Eğitimi Verildi

Haber Kapak Şablon 2024 07 03T193709.660

Acılı anne Şahinaz Özcan da, oğlundan 7 yıldır haber alamadığını söyleyerek, "Çocuğumu PKK'dan istiyorum. Atilla oğlum sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol. Bu Türk-Kürt davası değil. Bizde Kürt'üz niye çocuklarımızı götürdüler. Biz, çocuklarımızı istiyoruz. Bir çocuk dağda kalana kadar eylemimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA